studialicencjackie.info
Warszawa, Polska

Bankowość i usługi finansowe

I stopnia licencjackie
Spis treści
wo-colleagues-discussing-data-background-morning-lightxa

Bankowość i usługi finansowe na UŁa

Język wykładowy: polski
Grupa kierunków: ekonomiczne, administracyjne
System studiów: sta­cjo­nar­ne, nie­sta­cjo­nar­ne

Test: sprawdź czy Bankowość i usługi finansowe to studia dla Ciebie!

Bankowość i usługi finansowe

Sprawdź swoje predyspozycje do kierunku „Bankowość i Usługi Finansowe”!

1. Jak oceniasz swoją wiedzę na temat produktów bankowych?

2. W jakim stopniu interesuje Cię zarządzanie relacjami z klientami banku?

3. Czy potrafisz ocenić ryzyko kredytowe klienta?

4. Jak komfortowo czujesz się z przepisami prawnymi nadzorującymi bankowość?

5. Czy masz zdolności analizowania raportów finansowych instytucji?

6. Jak oceniasz swoje umiejętności obsługi bankowości elektronicznej?

7. Czy potrafisz wykrywać próby oszustw finansowych?

8. Na ile fascynuje Cię tworzenie strategii rozwoju usług finansowych?

9. Jak swobodnie komunikujesz się w języku angielskim w kontekście finansowym?

10. Co najbardziej motywuje Cię do studiowania bankowości i usług finansowych?

Przykłady zawodów

Prowadzi analizę porównawczą różnych systemów bankowych, z punktu widzenia ich adekwatności do warunków konkretnego kraju i skuteczności oddziaływania na równowagę pieniężną oraz rzeczowo-realną; analizuje cele oraz narzędzia polityki monetarnej państwa, ocenia jej wpływ na działalność banków komercyjnych i innych podmiotów gospodarczych; wskazuje na czynniki określające stosowanie konkretnych narzędzi polityki monetarnej; bada czynniki wpływające na podaż i popyt na pieniądz; stosuje właściwe procedury udzielania kredytów i zawierania innych umów banku z klientami indywidualnymi i instytucjonalnymi; analizuje sytuację podmiotów gospodarczych w celu oceny zdolności kredytowej potencjalnych kredytobiorców; uczestniczy w planowaniu działalności banku komercyjnego oraz w pozyskiwaniu nowych klientów.

Definicje i cytaty

Bankowość
Bankowość – nauka o przedsiębiorstwie bankowym i jego otoczeniu. Zajmuje się m.in. zagadnieniami związanymi z funkcjonowaniem systemu bankowego, produktów i operacji bankowych, zarządzania ryzykiem bankowym.
Usługi
Usługi – działalność gospodarcza o charakterze nieprodukcyjnym, stanowiąca trzeci sektor gospodarki. Polega na działaniach podejmowanych w celu dostarczenia określonych korzyści lub zaspokojenia potrzeb.

Co przemawia za wyborem studiów w Warszawie?

Warszawa

Stolica pełna możliwości
Warszawa, jako centrum polityczne, gospodarcze i kulturalne kraju, otwiera przed studentami nieograniczone szanse na nawiązywanie kontaktów oraz uczestnictwo w prestiżowych wydarzeniach. To miejsce, gdzie działalność instytucji publicznych i międzynarodowych organizacji tworzy unikalne środowisko sprzyjające rozwojowi zawodowemu.

Dynamiczny rynek pracy
Miasto przyciąga największe przedsiębiorstwa oraz innowacyjne startupy, co zapewnia dostęp do licznych praktyk, staży i projektów współpracy. Dzięki temu studenci szybko zdobywają praktyczne umiejętności, które przekładają się na dynamiczny start kariery zawodowej.

Bogata oferta kulturalna i rozrywkowa
Warszawa oferuje szeroki wachlarz wydarzeń kulturalnych, od koncertów i wystaw, po festiwale i spektakle. Ta różnorodność pozwala studentom nie tylko na relaks, ale również na rozwijanie zainteresowań i twórczego podejścia do życia poza uczelnią.

Międzynarodowy charakter
Spotkanie studentów i profesjonalistów z całego świata sprawia, że warszawskie środowisko naukowe jest wielokulturowe i otwarte. Ta globalna wymiana doświadczeń wzbogaca perspektywy edukacyjne i przygotowuje do pracy na arenie międzynarodowej.

Nowoczesna infrastruktura
Rozbudowana sieć transportowa, nowoczesne kampusy, centra naukowe oraz przestrzenie coworkingowe zapewniają komfortowe warunki do nauki i badań. Warszawa inwestuje w rozwój technologiczny, co umożliwia studentom korzystanie z najnowszych rozwiązań i zasobów miejskich.

Kontakt:

ul. Świeradowska 43
02-662 Warszawa
tel. (22) 54 35 555 / 501 513 037 680

Dlaczego Łazarski

Zniżki i stypendia



Wiadomości:

Polityka Prywatności