aplikacja Matura google play app store
Winterthur, Szwajcaria

Energetyka i inżynieria środowiska

Energie- und Umwelttechnik

I stopnia licencjackie
Spis treści
Energetyka i inżynieria środowiska studies

⇑Energetyka i inżynieria środowiska - Zürcher Hochschule für angewandte Wissenschaften

Język wykładowy: niemieckiStudia w języku niemieckim
Grupa kierunków: inżynieryjno-techniczne
Kwalifikacje: BSc
System studiów: sta­cjo­nar­ne
Strona www uczelni: www.zhaw.ch

⇑Test. Odpowiedz na pytania i sprawdź czy Energetyka i inżynieria środowiska to kierunek dla Ciebie!

Energetyka i inżynieria środowiska test

Odpowiedz na wszystkie pytania i sprawdź, czy Energetyka i inżynieria środowiska to kierunek dla Ciebie!

1. Czy interesuje Cię pozyskiwanie energii z różnych źródeł (odnawialnych i nieodnawialnych) przy jednoczesnej trosce o środowisko?

2. Czy fascynuje Cię projektowanie i optymalizacja systemów energetycznych z uwzględnieniem aspektów ochrony środowiska?

3. Czy jesteś otwarty/a na naukę i rozwój w nowych dziedzinach, nawet jeśli Twoje dotychczasowe wyniki szkolne nie oddają pełni Twojego potencjału?

4. Czy interesuje Cię analiza wpływu działalności przemysłowej na środowisko oraz poszukiwanie rozwiązań minimalizujących negatywne skutki?

5. Czy widzisz siebie pracującym/pracującą przy projektowaniu systemów energetycznych oraz rozwiązań poprawiających jakość środowiska?

6. Czy fascynuje Cię rozwój technologii przyjaznych środowisku, takich jak systemy oczyszczania spalin, recykling czy technologie ochrony zasobów wodnych?

7. Czy interesuje Cię interdyscyplinarna praca łącząca energetykę, inżynierię środowiska oraz nauki przyrodnicze?

8. Czy widzisz potencjał w wykorzystaniu nowoczesnych technologii, takich jak IoT i big data, do monitoringu i zarządzania środowiskiem?

9. Czy interesuje Cię wdrażanie innowacyjnych rozwiązań poprawiających efektywność energetyczną przy jednoczesnej ochronie środowiska?

10. Co skłoniło Cię do zainteresowania się kierunkiem Energetyka i inżynieria środowiska?

⇑Definicje i cytaty

Energetyka
Energetyka – dział nauki i techniki, a także gałąź przemysłu, która zajmuje się przetwarzaniem dostępnych form energii na postać łatwą do wykorzystania przy zasilaniu wszelkich procesów przemysłowych, a także napędzaniu maszyn i urządzeń używanych w życiu codziennym.
Inżynieria
Inżynieria – działalność polegająca na projektowaniu, konstrukcji, modyfikacji i utrzymaniu efektywnych kosztowo rozwiązań dla praktycznych problemów, z wykorzystaniem wiedzy naukowej oraz technicznej. Działalność ta wymaga rozwiązywania problemów różnej natury oraz skali. Bardziej ogólnie, inżynieria zajmuje się też rozwojem techniki i technologii.
Inżynieria środowiska
Inżynieria środowiska – jedna z dyscyplin nauk technicznych, obejmująca swym zakresem przedsięwzięcia inżynierskie dążące do zachowania środowiska przyrodniczego w stanie równowagi oraz zachowania jego możliwości do samoregeneracji i samooczyszczania a w przypadku dewastacji środowiska (np. w wyniku katastrof, zbyt intensywnej działalności gospodarczej, awarii) zmierzające do przywrócenia tej równowagi.

Aktualizacje proszę przesyłać na 

Polityka Prywatności