


Kosmetologia w Warszawskiej Akademii Medyczno-Technicznej Nauk Stosowanych (WAMT) to studia licencjackie I stopnia, które przygotowują do pracy z klientem i z produktem kosmetycznym. To kierunek dla osób, które chcą diagnozować skórę, dobierać zabiegi i rozumieć, co naprawdę zawiera kosmetyk.
Program łączy pracę w gabinecie z wiedzą o samym kosmetyku. Uczysz się m.in.:
Najbliższa droga po dyplomie prowadzi do gabinetów kosmetycznych i gabinetów odnowy biologicznej, gdzie diagnozujesz skórę, dobierasz zabiegi i doradzasz klientom. Absolwent może też uczyć w szkołach kosmetycznych albo pracować w redakcjach profesjonalnych pism, które zajmują się kosmetologią i kosmetyką.
Druga ścieżka to firmy kosmetyczne – działy dystrybucji i sprzedaży, szkoleń oraz kontroli jakości – a także laboratoria, w których bada się skuteczność działania produktów kosmetycznych.
Stan na rekrutację 2026/27, na podstawie strony kierunku na wamt.edu.pl.



| liczba absolwentów | |
|---|---|
| rok 2014 | 76 |
| rok 2015 | 295 |
| rok 2016 | 252 |
| rok 2017 | 219 |
| rok 2018 | 405 |
| rok 2019 | 281 |
| rok 2020 | 350 |
| rok 2021 | 473 |
| rok 2022 | 566 |
| rok 2023 | 482 |
| rok 2024 | 481 |
| % absolwentów | |
|---|---|
| absolwenci z roku 2014 | |
| absolwenci z roku 2015 | 44,4% |
| absolwenci z roku 2016 | 40,5% |
| absolwenci z roku 2017 | 52,0% |
| absolwenci z roku 2018 | 49,9% |
| absolwenci z roku 2019 | 50,8% |
| absolwenci z roku 2020 | 60,0% |
| absolwenci z roku 2021 | 56,7% |
| absolwenci z roku 2022 | 52,4% |
| absolwenci z roku 2023 | 57,1% |
| absolwenci z roku 2024 | 60,9% |
| podjęli studia II stopnia | ukończyli studia II stopnia | |
|---|---|---|
| absolwenci z roku 2014 | ||
| absolwenci z roku 2015 | 35,9% | |
| absolwenci z roku 2016 | 31,8% | |
| absolwenci z roku 2017 | 37,9% | |
| absolwenci z roku 2018 | 33,8% | |
| absolwenci z roku 2019 | 37,7% | |
| absolwenci z roku 2020 | 37,5% | |
| absolwenci z roku 2021 | 38,5% | |
| absolwenci z roku 2022 | 32,2% | |
| absolwenci z roku 2023 | 31,7% | |
| absolwenci z roku 2024 | 0,0% |
| abs. 2024 | abs. 2023 | abs. 2022 | abs. 2021 | abs. 2020 | abs. 2019 | abs. 2018 | abs. 2017 | abs. 2016 | abs. 2015 | abs. 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| w I roku | 4,1% | 3,1% | 3,8% | 3,3% | 4,0% | 6,4% | 6,7% | 4,0% | 7,1% | 8,5% | 16,0% |
| w II roku | 3,1% | 3,4% | 2,9% | 2,5% | 6,0% | 4,8% | 2,3% | 4,0% | 5,6% | 9,2% | |
| w III roku | 4,5% | 3,8% | 2,9% | 4,2% | 5,5% | 4,3% | 4,3% | 5,6% | 10,6% | ||
| w IV roku | 3,2% | 3,0% | 4,1% | 6,9% | 8,1% | 3,3% | 4,3% | 5,7% | |||
| w V roku | 4,2% | 4,0% | 5,7% | 4,9% | 6,6% | 3,9% | 4,9% |
| abs. 2024 | abs. 2023 | abs. 2022 | abs. 2021 | abs. 2020 | abs. 2019 | abs. 2018 | abs. 2017 | abs. 2016 | abs. 2015 | abs. 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| w I roku | 0,93 | 0,56 | 0,69 | 0,60 | 0,71 | 1,29 | 1,43 | 0,60 | 0,85 | 1,02 | 1,97 |
| w II roku | 0,73 | 0,75 | 0,80 | 0,49 | 1,15 | 0,92 | 0,41 | 0,75 | 0,82 | 1,69 | |
| w III roku | 0,92 | 0,82 | 0,61 | 0,93 | 1,17 | 0,89 | 1,09 | 1,04 | 1,52 | ||
| w IV roku | 0,67 | 0,54 | 0,95 | 1,72 | 1,77 | 0,91 | 0,91 | 0,94 | |||
| w V roku | 0,97 | 1,00 | 1,33 | 0,97 | 1,53 | 1,01 | 1,02 |
| jakakolwiek praca | umowa o pracę | |
|---|---|---|
| absolwenci z roku 2014 | 6,34 | 13,24 |
| absolwenci z roku 2015 | 5,98 | 10,03 |
| absolwenci z roku 2016 | 5,21 | 10,93 |
| absolwenci z roku 2017 | 4,45 | 7,13 |
| absolwenci z roku 2018 | 6,11 | 10,50 |
| absolwenci z roku 2019 | 8,35 | 14,03 |
| absolwenci z roku 2020 | 8,90 | 14,99 |
| absolwenci z roku 2021 | 9,67 | 13,40 |
| absolwenci z roku 2022 | 8,24 | 9,98 |
| absolwenci z roku 2023 | 5,82 | 7,21 |
| absolwenci z roku 2024 | 2,78 | 3,24 |
| jakakolwiek praca | umowa o pracę | samozatrudnienie | |
|---|---|---|---|
| abs. z roku 2014 | 75,0% | 55,3% | 15,8% |
| abs. z roku 2015 | 80,7% | 62,7% | 8,4% |
| abs. z roku 2016 | 82,2% | 62,4% | 15,0% |
| abs. z roku 2017 | 83,1% | 69,8% | 9,1% |
| abs. z roku 2018 | 82,2% | 63,2% | 11,9% |
| abs. z roku 2019 | 68,7% | 51,9% | 9,6% |
| abs. z roku 2020 | 68,0% | 48,0% | 10,3% |
| abs. z roku 2021 | 65,7% | 46,3% | 8,2% |
| abs. z roku 2022 | 63,8% | 45,6% | 9,9% |
| abs. z roku 2023 | 64,7% | 41,3% | 9,9% |
| abs. z roku 2024 | 59,4% | 37,0% | 11,4% |
| abs. 2024 | abs. 2023 | abs. 2022 | abs. 2021 | abs. 2020 | abs. 2019 | abs. 2018 | abs. 2017 | abs. 2016 | abs. 2015 | abs. 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| jakakolwiek praca | 42,9% | 48,0% | 49,2% | 52,2% | 53,5% | 56,0% | 66,5% | 70,2% | 67,4% | 64,4% | 62,7% |
| umowa o pracę | 29,0% | 32,1% | 33,6% | 36,7% | 35,0% | 39,0% | 48,7% | 55,5% | 49,8% | 47,4% | 43,5% |
| samozatrudnienie | 8,4% | 8,0% | 7,9% | 5,8% | 7,9% | 7,7% | 8,5% | 7,6% | 10,9% | 5,4% | 12,6% |
| absolwenci 2024 | absolwenci 2023 | absolwenci 2022 | absolwenci 2021 | absolwenci 2020 | absolwenci 2019 | absolwenci 2018 | absolwenci 2017 | absolwenci 2016 | absolwenci 2015 | absolwenci 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| w I roku | 3 873 zł | 3 702 zł | 3 213 zł | 2 766 zł | 2 520 zł | 2 349 zł | 2 486 zł | 2 125 zł | 2 040 zł | 1 850 zł | 1 894 zł |
| w II roku | 4 170 zł | 3 949 zł | 3 695 zł | 3 194 zł | 2 725 zł | 2 881 zł | 2 507 zł | 2 459 zł | 2 141 zł | 1 828 zł | |
| w III roku | 4 729 zł | 4 501 zł | 3 958 zł | 3 525 zł | 3 086 zł | 2 700 zł | 2 631 zł | 2 426 zł | 2 101 zł | ||
| w IV roku | 5 327 zł | 4 861 zł | 4 117 zł | 3 787 zł | 3 077 zł | 2 879 zł | 2 724 zł | 2 354 zł | |||
| w V roku | 5 663 zł | 4 795 zł | 4 323 zł | 3 537 zł | 3 003 zł | 2 957 zł | 2 502 zł |
| absolwenci 2024 | absolwenci 2023 | absolwenci 2022 | absolwenci 2021 | absolwenci 2020 | absolwenci 2019 | absolwenci 2018 | absolwenci 2017 | absolwenci 2016 | absolwenci 2015 | absolwenci 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| w I roku | 4 698 zł | 4 346 zł | 3 555 zł | 3 141 zł | 2 741 zł | 2 606 zł | 2 701 zł | 2 183 zł | 2 211 zł | 1 981 zł | 2 122 zł |
| w II roku | 4 926 zł | 4 438 zł | 4 060 zł | 3 406 zł | 2 961 zł | 3 045 zł | 2 598 zł | 2 548 zł | 2 187 zł | 1 965 zł | |
| w III roku | 5 430 zł | 4 802 zł | 4 128 zł | 3 670 zł | 3 361 zł | 2 778 zł | 2 719 zł | 2 432 zł | 2 186 zł | ||
| w IV roku | 5 723 zł | 5 100 zł | 4 389 zł | 3 929 zł | 3 193 zł | 3 063 zł | 2 713 zł | 2 523 zł | |||
| w V roku | 5 687 zł | 5 041 zł | 4 574 zł | 3 650 zł | 3 143 zł | 3 001 zł | 2 612 zł |
| abs. 2024 | abs. 2023 | abs. 2022 | abs. 2021 | abs. 2020 | abs. 2019 | abs. 2018 | abs. 2017 | abs. 2016 | abs. 2015 | abs. 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| w I roku | 0,42 | 0,45 | 0,45 | 0,43 | 0,42 | 0,44 | 0,50 | 0,46 | 0,49 | 0,46 | 0,49 |
| w II roku | 0,46 | 0,48 | 0,50 | 0,48 | 0,47 | 0,54 | 0,50 | 0,55 | 0,50 | 0,46 | |
| w III roku | 0,51 | 0,54 | 0,53 | 0,54 | 0,53 | 0,50 | 0,54 | 0,52 | 0,50 | ||
| w IV roku | 0,58 | 0,58 | 0,55 | 0,58 | 0,52 | 0,55 | 0,55 | 0,52 | |||
| w V roku | 0,61 | 0,57 | 0,59 | 0,54 | 0,54 | 0,56 | 0,51 |

Stolica pełna możliwości
Warszawa, jako centrum polityczne, gospodarcze i kulturalne kraju, otwiera przed studentami nieograniczone szanse na nawiązywanie kontaktów oraz uczestnictwo w prestiżowych wydarzeniach. To miejsce, gdzie działalność instytucji publicznych i międzynarodowych organizacji tworzy unikalne środowisko sprzyjające rozwojowi zawodowemu.
Dynamiczny rynek pracy
Miasto przyciąga największe przedsiębiorstwa oraz innowacyjne startupy, co zapewnia dostęp do licznych praktyk, staży i projektów współpracy. Dzięki temu studenci szybko zdobywają praktyczne umiejętności, które przekładają się na dynamiczny start kariery zawodowej.
Bogata oferta kulturalna i rozrywkowa
Warszawa oferuje szeroki wachlarz wydarzeń kulturalnych, od koncertów i wystaw, po festiwale i spektakle. Ta różnorodność pozwala studentom nie tylko na relaks, ale również na rozwijanie zainteresowań i twórczego podejścia do życia poza uczelnią.
Międzynarodowy charakter
Spotkanie studentów i profesjonalistów z całego świata sprawia, że warszawskie środowisko naukowe jest wielokulturowe i otwarte. Ta globalna wymiana doświadczeń wzbogaca perspektywy edukacyjne i przygotowuje do pracy na arenie międzynarodowej.
Nowoczesna infrastruktura
Rozbudowana sieć transportowa, nowoczesne kampusy, centra naukowe oraz przestrzenie coworkingowe zapewniają komfortowe warunki do nauki i badań. Warszawa inwestuje w rozwój technologiczny, co umożliwia studentom korzystanie z najnowszych rozwiązań i zasobów miejskich.
